| anonim_4396 a întrebat:

Care e explicatia scumpirii pina la exasperare a alimentelor ecologice, ecologice?

2 răspunsuri:
| luana1 a răspuns:

Disperarea noastra, bunastarea importatorilor. Zero agricultura, zero zootehnie cheia succesului pentru cei din urma.Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vecine, atata timp cat legumicultorii (si nu numai) care vor sa produca alimente ecologice nu au nici macar cel mai mic sprijin din partea statului, totul prinde vitezawinking Baga-mi-as pixu', cand eram copil (am fost si copil) mancam totul bio, din gradina bunicilor. Fugeam in gradina cu legume cu pita in stanga, si branza in dreapta. Bai omule, ce gust aveau rosiile (salivez).
Rosiile noastre bio, merg pe piata din Occident, chiar daca sunt pipernicite, si sunt vandute la preturi exorbitante. Incultul popor roman ( 99%) prefera ca rosia sa aiba design chiar daca n-are gust. Acum te las. Incep sa vorbesc despre cocalari si pitzi, generatia Bamboo, si alte plagi sociale. Chiar nu vreau sa-mi stric seara. O seara buna, moldovene!