| AlexDorinel a întrebat:

Care e mai important,prim ministrul sau ministrul de finanțe?

Adica știu ca ministrul de finante împarte banii cum vrea el,dar premierul poate sa dea afara pe oricine din orice funcție în stat la orice ora, când vrea el.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iarasi stii foarte prost!
Premierul este seful Guvernului iar ministrul de finante se subordoneaza acestuia, nu este de capul lui si nu imparte banii dupa cum vrea ci in baza Bugetului de Stat si a hotararilor de guvern.

| Lukasssz a răspuns:

Nici unul

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Păi, eu știu că prim-ministrul e pe locul 2 și miniștri sunt pe locul 3 iar președintele e pe locul 1.

| Vântulalb a răspuns:

Hai mai, stiu ca o faci pe-a prostul, dar acum dovedesti ca esti.
Prim ministrul este "seful" tuturor ministrilor. Oare care e mai important?

| Mopmop a răspuns:

Nici unul dintre ei...in fapt partidul care in parlament investeste guvernul e important. Toti din guvern sunt papusile parlamentarilor.
Restul sunt povesti.

| Octavian1234567 a răspuns:

Taci mă președintele e cel care poate da afara sau sa coordoneze

Răspuns utilizator avertizat
| Octavian1234567 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Taci mă ca nici nu exista ministru ăla doar priministru

| CosminDamian a răspuns:

Îți dau un sfat ca de la prieten la prieten. Lasă politica că oricum ei fac tot ce vor ei. Concentrează-ți atenția spre lucruri mai interesante care să te ajute pe tine