| Dudus_Andrei_1996 a întrebat:

Care este amenda daca opresti scara rulantă la mall?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Daca o opresti, apasand pe vreun buton, probabil vei fi condus afara de catre personalul de paza. Daca o opresti cu dintii, probabil vei fi condus afara de catre pesonalul SMURD. Ambele situatii nu implica raspundere contraventionala (amenda). Acum nu stiu ce sa zic, in cazul in care o opresti cu vreun topor sau tarnacop...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca reprezinta o contraventie, poate doar un sut in fund de la cei de la paza

| sierra1 a răspuns:

Cum ai reusit?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Probabil: o trimitere fortata la un psihiatru