| LanguageMaster a întrebat:

Care este cea mai bine plătită profesie juridică?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate generaliza. Judecatorii si procurorii au salarii mari, avocatii si notarii castiga in functie de clienti.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cred ca judecator la Inalta Curte de Casatie si Justitie, cea mai inalta instanta are si cele mai mari salarii.
Aici se duc banii contribuabililor in salariile si pensiile nesimtite ale bosorogilor care aplica legiwinking

| aXy99 a răspuns:

Ca avocat ai putea castiga sume colosale, dar...nu toti reusesc.