Întrebare recomandată | Girly97 a întrebat:

Care este cea mai simpla si rapida modalitate de a-ti verifica vechimea in munca/contributiile salariale platite?

1 răspuns:
| RaduRobertRO a răspuns:

ITM, mergi si vezi acolo. Sau la casa de pensii. Casa Naţională de Pensii Publice şi-a actualizat serviciile electronice, astfel că oamenii pot verifica acum online ce vechime au acumulat în anii de muncă, dar şi dacă angajatorul le-a plătit contribuţiile pentru pensie. https://www.cnpp.ro/web/guest/completare-formular-de-acces-online