| Theseus a întrebat:

Care este diferenta dintre COPIE LEGALIZATA si COPIE normala(gen xerox)?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Copia legalizata se face la notar: mergi cu actul original la notar, acesta il verifica daca este autentic, face o copie acolo si semneaza ca acea copie este identica cu un original autentic.
O copie xerox poate fi facuta dupa un act fals sau poate fi falsificata (se pot acoperi cu pasta alba anumite cuvinte, etc

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Copia legalizata este facuta de un notar si se pune o stampila si o semnatura pe ea