| tectonik a întrebat:

Care este diferenta dintre sofer si un conducator auto?

Răspuns Câştigător
| Dipsy a răspuns:

SOFER - conducător de automobil
CONDUCATOR AUTO - conducător de automobil, deci nu este nici o diferenta pentru ca sunt sinonime. Fundita?

| Crisstian1970 a răspuns (pentru Dipsy):

Intr-o masina poate sa fie 4 conducatori auto dar numai unul este sofer, cel de la volan.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numarul de cuvinte, altfel sunt sinonime. Numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Scrie clar TOT in Codul Rutier pe care ar trebui sa-l citesti naibii si sa nu ne mai omori cu intrebari stupide!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu exista nici o diferenta, amandoi au aceleasi drepturi si obligatii pe drumurile publice.

| mgtow a răspuns:

E acelasi lucru, conduce cand e necesar sau e angajat pe furgoneta, camion, trailer. Sau alte vehicule terestre

| Annitu a răspuns:

Niciuna.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragnea_Nelu_1960 a răspuns:

Sofer este cu B conducător auto este cu B CE