| Gabitzzu23 a întrebat:

Care este legea care stabilește înființarea, organizarea și funcționarea accesului părților la dosarele în care sunt implicați în instanțele de judecată din Rumânia?!

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu e o lege, cum ziceam, ci e un proiect co-finantat de UE pentru o mai buna transparenta in ceea ce privește actul juridic.

| AdrianFoanga a răspuns:

Gabi mergi la judecatorie cu CJ-ul si solicita dosarul in care esti parte. O sa primesti o copie cu toate actele care-s in dosar, Ai acces la el.