| Gabitzzu23 a întrebat:

Care este legea care stabilește înființarea, organizarea și funcționarea platformei portal.just.ro?!

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu este o lege, este un proiect finanțat de UE, după cum specifica și mai jos pe site, citez:"Titlul proiectului: Dezvoltarea utilizării de instrumente electronice de gestionare a procedurilor de comunicare a citaţiilor şi inserarea în cadrul portalului instanţelor a unui motor de căutare generală.

Proiect co-finanţat de Uniunea Europeană prin programul specific „Justiţie Penală". Conţinutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziţia oficială a Uniunii Europene. Comisia Europeană nu este responsabilă cu privire la utilizarea în orice mod a informaţiilor conţinute.

| Gabitzzu23 explică (pentru Hyperion7):

Proiect fiind, trebuie stabilit prin lege, lege care nu există.
Poți indica regulamentul de funcționare, ce informații pot fi șterse, de către cine și în ce condiții?! De exemplu am in caz in care s-a amânat pronunțarea după 17 zile după pronunțarea efectivă.
Un alt caz, care, soluționat ilicit, a fost șters de pe portal.just.ro.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Gabitzzu23):

Acest portal oferă doar informații, restul cred că ține de completul de judecată care soluționează acest caz, nu știu, doar zic.