| William a întrebat:

Care este motivul protestului din S.U.A? De ce anume se tem femelie de acolo?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Vor mai mult sex!

25 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie protesteaza pentru respectarea drepturilor femeilor in SUA. In practica se amesteca cu proteste impotriva investirii lui Trump.

Stai insa sa vezi ca o sa vine useri gen Popescu_Eugen_1964 care o sa iti zica ca sunt platite de oculta mondiala si controlate de evrei.

Tu crezi ce vrei acum...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cum ziceam... fix cu 2 minute inainte sa apara postacul

acum 1 minut | Popescu_Eugen_1964 a răspuns:
Toti care protesteaza sunt idioti folositori scosi in strada de agitatori platiti de mafia jidanesca.

| anonimg a răspuns:

Pentru ca se interzice avortul in SUA: http://stirileprotv.ro/......eapsa.html

| johnnny123 a răspuns:

Ai un dar deosebit al concluziilor aleatoare si un simt al mirosului foarte bine dezvoltat. Probabil vin la pachet si cu niste voci in cap.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Toti care protesteaza sunt idioti folositori scosi in strada de agitatori platiti de mafia jidanesca.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Jidanii bancheri, corporatisti, cei infiltrati in structuri in frunte cu Soros au amenintat deschis si in gura mare ca vor lupta la sange impotriva lui Trump ( primul program va dura 100 de zile ), au instigat pe fata la crima. Se da totul public pe media americana si in lume si vine un handicapat si spune ca eu scot pe bau bau din sifonierul meu curbat.

| johnnny123 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu sunt vreun mare iubitor al lui Soros, nu ma simt in niciun fel legat de un om cu o avere de 25 miliarde de dolari.

Dar sunt foarte curios ce o sa faceti dupa ce moare Soros, si oamenii vor continua totusi sa iasa in strada. Pe cine o sa mai dati vina atunci pentru proteste? Probabil o sa spuneti ca Soros a platit in avans pentru manifestatiile din urmatoarea suta de ani.

Eu inteleg ca tie iti plac mai mult mitingurile frumos organizate, in care fiecare participant tine in mana un portret al conducatorului iubit. Nimic mai frumos decat un 23 August pe stadion, cu soarele batand bland capul gol.

Dar, din fericire, in lumea asta mai exista si oameni care aleg sa protesteze tocmai pentru ca nu se lasa nici manipulati, nici cumparati, nici spalati pe creier.

In ciuda a ceea ce crezi, exista oameni care protesteaza pentru ca sunt lucizi si vad clar abuzurile celor de la putere si incalcarea drepturilor si a demnitatii cetatenilor.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru johnnny123):

Asta ti-e tie frica? Ca n-are soros inlocuitor? Masele sunt vite la fermele stapanilor nu avea tu grija ca sunt de capul lor. Dormi linistit, guvernul lupta ca sa fii tu fericit.

| johnnny123 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ma bucur ca ai inteles perfect raspunsul meu!

Dar intr-un punct suntem totusi de acord: intr-adevar, masele sunt (din pacate) vite la fermele stapanilor.

Acesta este motivul pentru care avem conducatorii pe care-i avem, alesi democratic.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru johnnny123):

Da, am inteles perfect, mai ales partea in care eu umblu pe stadioane cu tabloul. Practici metode jidanesti de defaimare fara sa ai un suport. E la moda si corect politic.

| johnnny123 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

:-))))
Iar tu practici un rasism despre care credeam ca a murit odata cu Hitler.

Cat despre defaimare, nu tu te declarai un "comunist cinstit"? Sa inteleg ca nu ai tinut niciun tablou?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru johnnny123):

Esti informat insuficient si doar de echipa castigatoare. Asa eram si eu intr-o vreme dar am ajuns la alt nivel. Hitler a fost un mare patriot dar tot o unealta a jidanilor a ajuns. Cat despre ce practic eu... decat sa apar ca tine homosexualii prefer sa fiu incadrat oricum altfel desi e gratiut. Eu sunt antizionist nu antisemit. Chiar sa vreau nu as avea cum, jidanii nu sunt semiti.

| johnnny123 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ai ajuns la un nivel la care sper din tot sufletul sa nu ajung niciodata.

Amintește-mi în ce piață centrală din Germania există statuia marelui patriot Adolf Hitler?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru johnnny123):

Dar tu stii cine a reconstruit Germania dupa WW2 si cui apartin bancile germane?

| johnnny123 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Hai sa ma prefac ca nu stiu ce urmeaza sa-mi spui. Cui apartin bancile germane?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru johnnny123):

Posibil sa te mai prefaci tu si in alte privinte fiind posibil sa nu fii chiar asa prost. Sau esti tare doar ca stii sa faci misto si asta e singurul argument de care esti in stare. Iti doresc sa fii sanatos si sa mai cresti. Daca insa tie bine asa nu te forta, ramai un sclav fericit.

| johnnny123 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Gata, mi-ai dorit cele bune si discutia s-a terminat? Pacat...

Nici macar nu ai mai apucat sa-mi explici de ce un om care a adus Germania in pragul extinctiei este un mare patriot, iar cei care au reconstruit-o sunt nistre monstri care trebuie exterminati.

Nici al cui sclav sunt. Nici ce anume ma face prost.

Nici cat mai am de crescut pana sa ajung un comunist homofob rasist misogin care vede conspiratii acolo unde nu exista si lideri puternici in niste dezaxati imbatati de putere.

| johnnny123 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Imi place cand se ajunge la link-uri catre materiale hilare care-mi sunt prezentate ca "o mica parte a adevarului care-mi va schimba viata daca sunt dispus sa-l accept". Inseamna ca discutia se apropie de final.

In alta ordine de idei, imi poti da sa "invat" si niste lucruri emise de niste persoane aflate in deplinatatea facultatilor mintale? Pentru ca deocamdata mi-ai dat discursul unui om care neaga faptul ca Holocaustul a existat... Ma vei ierta daca imi este greu sa-l iau in serios. Efectul este de fapt cel contrar: imi reconfirma certitudinea ca iti iei informatiile, convingerile si sistemul de gandire de la niste oameni care nu au nici o legatura cu realitatea.

Este ca si cum mi-ai da sa studiez o teorie geocentrica si mi-ai spune "uite adevarul despre sistemul nostru solar"

Multumesc pentru mica fereastra catre imaginatia ta. Este o priveliste fascinanta si infricosatoare in egala masura.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru johnnny123):

Ma scuzi ca te-am deranjat de la A3 si de la desene, promit ca nu mai fac. Cum se vede tu nu ai auzit nici de Eminescu. As putea spune chiar ca mirosi a khazar.

| wildthing a răspuns:

Le e frica sa nu vina Trump sa le "grab them by the pussy", ceea ce intre noi fie vorba, orice barbat ar vrea sa faca. Femeile din S.U.A insa nu au iesit sa protesteze si atunci cand Bill Clinton nu a fost inregistrat intr-o convorbire privata fara stirea lui (asa cum a fost Trump) spunand ca a apucat-o de pasarica, dar chiar a apucat-o de pasarica (si mult mai mult de atat) pe Monica Lewinsky chiar in Biroul Oval de la Casa Alba.

| Stell99 a răspuns:

Nu se tem de nimic ca doar nu le ia Donald Trump "drepturile"
Protestele sunt finantate de Soros.

Sa iti fac un scurt rezumat :

Citez : La începutul campaniei, părerea generală a fost că Trump nu are nici o șansă de a fi nominalizat drept candidat oficial al partidului republican, printre altele și din cauză că avea de făcut față concurenței altor 16 candidați, majoritatea cu experiență politică. Trump a câștigat nominalizarea cu scoruri mari în mai multe state.

Niciun candidat prezidențial nu a avut de făcut față unei opoziții atât de mari ca cea care s-a ridicat în fața lui Trump: partidul democrat, cea mai mare parte a partidului republican, 80% din media, marile bănci, multe organizații politice și electorale, mari personalități ale politicii, artelor, presei și lumii de afaceri din SUA, personalități, publicații și politicieni din alte țări. Propriul lui partid, în frunte cu Mitt Romney, a organizat și finanțat grupuri de acțiune ca NeverTrump.org, StopTrump.org și DumpTrump.org. Acțiunile acestora s-au adăugat campaniei negative și provocărilor făcute de mediile liberale și de organizații ca MoveOn.com, BlackLivesMatter.org și altele.

Donald Trump este cel mai puternic om din lume!
A invins guvernele din umbra si a ajuns Presedinte!
Au incercat sa il opreasca prin toate mijloacele posibile!
Degeaba.

Iluminatii si-au gasit nasul!
Cu Donald Trump nu te pui!

| DragosCatxD a răspuns:

Feministe triggered

| Dudu_Je_1993 a răspuns:

Femeile din S.U.A se tem sa nu li se ia drepturile, deoarece este bine stiut ca Trump e mai... misogin...