| floaredecolt03 a întrebat:

Care este rata somajului in Romania?

Răspuns Câştigător
| mihaibrad a răspuns:

Aici ai raspunsul complet, se explica ambele metode de calcul

http://www.zf.ro/......i-11273543

Multam de funda

| floaredecolt03 explică (pentru mihaibrad):

Multumesc mult iti dau funda cu toata inima mi -ai fost de mare ajutor :*

| mihaibrad a răspuns (pentru floaredecolt03):

Ma bucur happy. Am facut-o cu placere

5 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Este estimata undeva pe la 7, 5%.

| floaredecolt03 explică (pentru Grimmjow69):

Buna,multumesc pentru raspus dar nu inteleg ceva am intrat pe www.anofm.ro si acolo arata altceva si anume la sfârşitul lunii septembrie 2013, rata şomajului înregistrat la nivel naţional a fost de 4, 73%, mai mică cu 0, 16 pp decât cea din luna august a anului 2013 şi mai mare cu 0, 28 pp faţă de cea din luna septembrie a anului 2012. iar pe alte site -uri era aceasta rata spusa de tine ..care este corecta? nu mai inteleg nimic :(

| Grimmjow69 a răspuns (pentru floaredecolt03):

Cel mai bine este sa mergi la o agentie de somaje, o sa iti raspunda ei la toate intrebarile.