| omar456321 a întrebat:

Care sunt legile in Romania privind vanatoarea?
Daca o persoana doreste sa vaneze intr-o zona autorizata, prin ce trebuie sa treaca ca sa obtina autorizatie si sa obtina o arma de vanatoare legal?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia privind vanatoarea o poti vedea aici:
http://apepaduri.gov.ro/legislatie-vanatoare/
Pentru detinerea unei arme de vanatoare vezi L.295/2004, privind regimul armelor şi muniţiilor, republicată în 2014, cu md. si compl. ulterioare.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Problema este ca am doar 17 ani " - deocamdată asta e problema pentru care NU poți vâna

| omar456321 explică (pentru sierra1):

Stiu chestia asta. Dar ma gandeam pe viitor, si am zis sa ma interesez. Desi in momentul de fata am 18 ani.