| Demeister a întrebat:

La noi în România, poți deține şi folosi legal o armă de vănătoare la 18 ani?

Răspuns Câştigător
| Kreisegger a răspuns:

Saluatre Prientene! Da poti sa detii orice arma de la 18 ani.Iti trebuie permis de port arma iar acela poti sa tii-l faci foarte usor.
Eu te sfatuiesc sa faci TIR(TRAGI CU ARMA LA POLIGON) si dupa aia sa iti cumperi arma!

Bafta happy

Funda happy

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca obtii permis de portarma si apoi, pentru folosire, permis de vanatoare.

| alexandrualind a răspuns:

Incepand de la 18 ani.

| RoDanny a răspuns:

Prietene eu zic sa te mai coci putin nu vrei sa ajungi la puscarie

| Demeister explică (pentru RoDanny):

De unde şti că nu se poate?

| Andrei_Alex_1998_QhxL a răspuns:

Numai dacă ai permis de port arma