| silviu77777 a întrebat:

Cat costa o amenda pentru traversat neregulamentar in judetul Neamt?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amenda pentru pietoni care traverseaza neregulamentar este aceeasi in toata tara, in baza OUG 195/2002, republicata in 2006, respectiv 2 sau 3 puncte amenda, aceasta insemnand amenda de la 170 lei la 255 lei sau 85 lei daca o platesti in 48 ore.

| OmuCuBasca a răspuns:

Atat cat costa in orice alt judet. Cine pana mea ti-a facut educatie rutiera, pietonule?