| inna_5189 a întrebat:

am si eu o nelamurire...de exemplu, te opreste politia pentru ca te-a vazut cand ai traversat neregulamentar(nu traversezi pe trecerea de pietoni), ii dai buletinul pentru ca ti-l cere si iti scrie amenda dar nu o semnezi.si nici nu pun vreun martor sa semneze... ce se intampla? pana la urma iti vine amenda acasa, fara semnatura ta si fara martor?

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Depinde. Daca nu semnezi poate te ia la sectie... Dar doar pentru atata lucru, da, ai sa te trezesti acasa cu amenda ceva mai mare... Daca nu o platesti, ajunge la primarie si nu vei putea sa-ti platesti nicio chestie (impozit, etc) la primarie pana nu platesti amenda ai afurisita.

3 răspunsuri:
| zuzumic a răspuns:

Data viitoare spui ca nu ai buletinul la tine si nu are ce sa iti faca

| danutza a răspuns:

Poi da nu neapartat trebuie semnatura uite un exemplu daca gonesti pe strada cu o viteza mare si te prinde radarul iti vine amenda acasa fara semnatura ta tongue happy

| inna_5189 explică:

Am un prieten care tot la fel a facut, nu a semnat si nici martor nu au pus, si nici pana acum nu i-a venit nicio amenda nici acasa si nici la primarietongue

P. S in cazul radarului au martorhee hee.inregistrareatongue