| GolopențaAdrian a întrebat:

Cat de aspru ii comunismul din Coreea de Nord si cum este viata acolo?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E unul dintre cele mai aspre regime comuniste din cate au existat. Oamenii nu au acces la nicio sursa de informatie si sunt manipulati printr-o propaganda extrem de agresiva. Cauta cateva documentare pe youtube si ai sa iti dai seama in ce situatie sunt.

9 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

E cât de cât aspru.

| suntserios a răspuns (pentru deeeaqq):

Cat de cat aspru? E unul dintre cel mai aspre regime comuniste dintre toate care au fost

| GolopențaAdrian explică (pentru suntserios):

Na dur sa fie

| VelaJohnny a răspuns:

N-au acces la internet decat studentii sad cum pot trai in asa conditii? N-au acces la informatie...

| GolopențaAdrian explică (pentru VelaJohnny):

Aia care au banii

| suntserios a răspuns (pentru VelaJohnny):

Nu are nimeni acces la internet, doar oficialii si cei care lucreaza in cercetare au acces la o retea nationala de net, cu cateva mii de site uri controlate la sange.

| VelaJohnny a răspuns (pentru suntserios):

Da, stiu asta, dar auzisem ca numai studentilor le permite accesul la internet, fata de restul populatiei thinking in fine.