| anonim_4396 a întrebat:

Va disparea vreodata comunismul in Coreea de Nord? Voi ce credeti?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O duc bine aia acolo, pun pariu ca isi gasesc nevasta la comanda si daca il inseala o arunca la piranha drept momeala

| Celcestietot a răspuns:

Tot ce este posibil.

| Andreeush a răspuns:

Nu știe.

| oglindasultanului a răspuns:

Daca lideru avea ceva de oferit nu suna asa urat izolarea lor ca "vai saracii", cand are atata putere de a controla o tara intreaga... Dar, adevarul este, ca nu vedem din interior ce se intampla cu adevarat acolo.

| TristanTzara a răspuns:

Nu prea cred. Cel puțin nu prea curând, iar orice regim conducător al Coreei de Nord va fi o continuare a celui actual. Căci să fim serioși o schimbare a regimului prin invazie militară e imposibilă. Iar atâta timp cât China ajută CdN orice embargo va eșua în a destabiliza țara.

| Tian44 a răspuns:

O răscoală nu poate avea loc pentru că populația nu știe ce înseamnă libertate, neavând informație de afară. Nu știu cât de bine e să fi liber

| anonim_4396 explică (pentru Tian44):

La asta ma gandesc si eu. Pentru ca oamenii de acolo cred ca e normala viata pe care o duc ei, deoarece nu stiu cum e in alte tari daca ei nu au fost si nimeni nu le spune. Si in plus kim jong un a bagat foarte multa frica in toata populatia prin acele legi si oamenii nu au curaj sa se revolte.

| anonim_4396 explică (pentru Tian44):

Au si creierul nu spalat, si foarte spalat. Eu nu aud decat kim jong un, kim jong il si kim ir sen peste tot. In carti, la TV, pe strazi, unde vrei.

| Tian44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e. e trist sad
N-ai ce face din pacate nu vad cum ar putea scapa de asta.

Răspuns utilizator avertizat