| Anomim2025 a întrebat:

Cum de romanii nu au reusit sa fie asa de indoctrinati cu Comunismul in comparatie cu cei din Coreea de Nord?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Noi am fost doar vreo 40si ceva de ani sub comunism... Ei vreo 70. Ajungeam și noi la fel

| Drimmero a răspuns:

Spre deosebire de coreeni, romanii au inlaturat comunismul. In Romania au existat personalitati puternice care au luptat cu jegurile bolsevice,, au constientizat lumea de ce sunt in stare si uite asa, cu timpul a fost dat jos. Ar trebui sa fie dat jos de peste tot, e cea mai mizerabila instaurare politica, ce a fost nazismul...dar ce a fost si inca este comunismul.

| aXy99 a răspuns:

Poate nu sunt nici ei, dar nu prea au ce face. Nu au curajul sa se impuna, nici nu ar avea ce face, ar trebui sa se uneasca mai multi, altfel ar fi ucisi toti pucistii, iar cum ei nu prea pot comunica...slabe sanse.