| mariazet45 a întrebat:

Cat de disperat poate fi Basescu sa ne transmita mesaje de la masa la care in urma cu cateva luni dansa Magda Ciumac? L-am vazut asta seara la Dan Diaconescu Direct si in reluare. Nu glumesc, a fost odata in direct si imediat dupa reclama a mai fost dat odata.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu trenuie deloc sa fii disperat ca sa apari la OTV sau la Etno. Scopul oricarui politician este sa castige alegerile, iar votul unui cocalar este egal cu cel al presedintelui Academiei Romane. Restul sunt povesti nemuritoare, fara Petre Ispirescu.

15 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Te oftici nu?hee heeai grija cu tensiunea la varsta matale. mai bine la masa la care a stat Magda Ciumac decat la masa la care au stat fantomele lui Stalin & Company.

| Arthur a răspuns:

@ mariazet45. Ma indoiesc ca l-ai votat vreodata pe Basescuwinkingi-ti multumesc ca ai grija de disperarea lui iar eu am descifrat in Catrenele lui Nostradamus ca va iesi presedinte Basescu.
Mama omida cred ca ti-a dat o directie si un diagnostic gresit.Incearca sa nu mai vezi rosu in fata ochilor...iritawinking

| Flav a răspuns:

Cat de disperat sa fii sa nu-l primesti pe Basescu in studio? Zi-mi si mie, unde vroiai sa se duca, ca sa i se auda si lui vocea?
Ce conteaza locul de unde a facut-o? Conteaza doar ce-a spus si-a transmis. Eu te intreb pe tine, cat de disperat sa fii sa-ti faci campanie electorala de ziua Romaniei? Si asta nu mai tine de disperare, ce de bun simt si respect fata de proprii stramosi care acum stau in mormant tocmai din aceasta cauza: pentru a scapa de comunism.
Hai sa-ti dau si-un pamflet:
Tândală: Politica leagă lumea la ochi?
Păcală: Da, o dată la patru-cinci ani.
Ce pacat ca n-ati jucat de ajuns Baba Oarba in copilarie, ce pacat ca nu puteti sa luati intunericul din fata ochilor, ce pacat ca toti o sa avem de suferit.
Si ce pacat...

HepHap
| HepHap a răspuns:

Mariazet45, mie mi se par disperate ideile tale fara noima, pe care le-am sesizat in ultimul timp pe TPU. Am vazut ca il sustii pe Geoana, preluand din limbajul si expresiile de la Antena 3 si Realitatea, dar totusi cei de acolo au o anumita corenta. De fapt, daca ma gandesc mai bine, e perfect normal; intri foarte bine in tipologia votantului Geoana, si el un balbait si un mare incoerent.

| mariazet45 explică:

Am butonat telecomanda si cand l-am vazut acolo am stat sa vad poate ma convinge sa il votez, nu a reusit sa ma convinga, iar dupa vreo jumatate de ora am dat din nou la otv si am obsesrvat ca Dan Diaconescu Direct era in reluare deja, cred ca pana maine dimineata il vedem vorbind la otv, desi nu cred ca a fost mai mult de jumatate de ora, nu mai avea ce spune si a plecat. Cred ca ai dreptate cristinela alegatorii domnului Basescu se aseamana cumva cu telespectatorii otv prin aceea ca la toti le plac scandalurile si circul.

| mariazet45 explică:

Bitter sweet crezi ca ai drepturi mai multe decat mine daca esti mai tanar si sanatos sau sanatoasa,[nu stiu exact ce esti fata sau baiat ]? Nu ma oftic deloc, pentru ca nu va iesii presedinte, in mandatul trecut l-am votat si mi-a ajuns, probail ai dreptate inima mea bolnava are nevoie de liniste.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Prin aparitia la OTV Basescu a atins o anumita categorie de oameni care probabil l-au ascultat doar pentru ca era la emisiunea lui "domnu` Dan". Asta inseamna voturi in plus.

| Leea1234 a răspuns:

Bine...am inteles... dar intrebarea care este pana la urma!
am citit de mai multe ori enuntul tau, si nu am inteles decat ca ai vazut emisiunea in direct si apoi in reluare...si intrebarea?

| inna a răspuns:

Imi pare rau sa te contazic, Basescu a stat la alta masa, Magda nici nu a pasit in noul studio a lui D. D.

| cristinela a răspuns:

E si aia o televiziune si de ne place sau nu sunt o gramada care se uita la ea.Aceea sunt alegatorii dansului, ce sa=i faci...

| cristinela a răspuns:

Da tu te uiti la OTV?

| bOom a răspuns:

Eu totusi cred ca nu va cistiga alegerile, chiar de se straduie sa se maimutareasca pe la toate televiziunile.big grinbig grin

| gianinutza a răspuns:

Nu'i aceeasi masalaughing))))))))))) Pt ca si-a schimbat studioul \:d/laughing) love Baselaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai creierul spalat. Tu nu meriti numele de roman, pur si simplu tu duci in derizoriu sacrificul tinerilor morti la revolutie si la mineriada. Uita-te in continuare pe Realitatea tv si vei ajunge sa nu mai poti gandi singura.De fapt...cred ca deja ai inceput.

| dorianlakatos a răspuns:

Daca nu venea la zero tv, era mult mai rau. DD e lovit la ceas serios, daca il invita si nu venea, abera doi ani despre refuzul presedintelui de a se intalni cu el, marele si nimicul de DD.