| Ionut58282856 a întrebat:

Cat m-ar costa sa imi iau un usp cu amortizor si sa trag in poligon cu el? Chiar vreau unul. Si despre arme si care calibru e mai puternic si etc.

3 răspunsuri:
| Ionut58282856 explică:

Si ce trebuie sa stiu ca sa am voie la munitie si arme

| sunmetal11 a răspuns:

Nu ai voie sa folosesti amortizor...asa ceva au doar ucigasii platiti, ai grija!

| Lauv a răspuns:

În primul rând, ai nevoie de port armă.
https://b.politiaromana.ro/......i-neletale
În al doilea rând, ca să îți iei un pistol ai nevoie să știi bazele, calibrul este dimensiunea glonțului (doar vârful nu și cartușul), puterea de tragere se înțelege de la sine.
Trebuie să ți cont de raportul puterii de tragere și a calibrului, nu poți lua un pistol cu calibru mic și putere de tragere mare deoarece reculul o să fie devastator pentru o primă armă, așa că sugerez ( ARROW INT. PISTOL GLONT S&W MOD.M&P 9MM PARA/108MM TS seria ) ca prim pistol.
Armele cu putere de tragere enormă au și un calibru mai mare dar și viteza mult mai mare (AK-47 - 715m/s, 7. 62x39mm, 600rds/min) reculul fiind foarte puternic la această armă deoarece puterea este mult mai mare decât calibrul, alt exemplul se poate lua AWM, care poate să-ți rupă umărul dacă nu știi să tragi cu acea armă.