| ChristianCZW a întrebat:

Cat poate dura ca politia sa afle un ip de la un cont de Instagram/google meet/etc

7 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

15 secunde imi ia mie...

| doctorandus a răspuns:

De acord cu zilog: daca n-ai dat tepe de cel putin cinci mii de Euro, Politia nu se baga.

| ChristianCZWW a răspuns (pentru doctorandus):

A fost o chestie gen: s-a creat un cont fake, s-a intrat la niste ore pe meet unde injura, etc si respectivul s-a dus la politie.cat timp dureaza pana politia afla pe ce ip s-au creat conturile?

| doctorandus a răspuns (pentru ChristianCZWW):

Asa, nu vad infractiunea. De ce sa se bage Politia? Defaimarea/calomnia nu mai sunt infractiuni.

| zilog a răspuns:

Politia nu se ocupa cu lucruri din astea
sunt alte autoritati care ar putea sa se ocupe cu lucruri din astea
daca tu ai fi vedeta si ai avea si tu macar 1 milion de euro banii tai

altfel nu isi pierd ei timpul cu porcarii pentru ca au criminali de prins

| ChristianCZWW a răspuns (pentru zilog):

A fost o chestie gen: s-a creat un cont fake, s-a intrat la niste ore pe meet unde injura, etc si respectivul s-a dus la politie.cat timp dureaza pana politia afla pe ce ip s-au creat conturile, etc?

| LeSuiton a răspuns:

14 ore, 51 de minute si 8 secunde