| Crossover1 a întrebat:

Cat va fi diferenta intre calitatea vietii in Ro dupa 5 ani fata de astazi!?!?
a) Cu parlament PSD + UDMR+PC+UNPR+PLR - Iohannis pres.
b) Cu parlament PSD + UDMR+PC+UNPR+PLR - Ponta pres.
c) cu parlament dizolvat si alte alegeri, alte calcule - Iohannis pres si Basescu / Udrea prim ministru

Răspuns Câştigător
| AjutaPeTPU a răspuns:

Romania va fi la fel cu oricare dintre cei enumerati de tine, toti vor sa ne fure! Parerea mea este ca viitorul presedinte al Romaniei trebuie sa fie unul tanar, cu forta de munca, care, in loc sa dea milioane de euro pe campanii electorale ( o galeata si niste afise care oricum vor fii rupte) sa ajute copii si batranii fara adaposturi.

| Crossover1 explică (pentru AjutaPeTPU):

Cel mai probabil. Romania trebuie sa fie condusa de un om care are familie, un om care are o fac de stat si un om care si-a petrecut mai toata viata prin capitala si are un caracter exact cum ai spus tu. De om care nu ii uita pe ceilalti.
Dar aici avem o problema, el nu poate fi om politic, de aceea eu cred ca toti care au fost la vot nu inteleg ce inseamna a fi presedinte

15 răspunsuri:
| William a răspuns:

Va fi mai rau, iti garantez.

| eduard1 a răspuns:

Să nu ne pierdem în amănunte frivole...
Ponta (că despre el e vorba) va fi un dezastru pentru România.
Este un individ imatur şi neterminat, un şmecheraş de Olt.
Un fost procuror cu realizări zero la activ, care a copiat lucrarea de doctorat (un procuror care a furat!)
Habar nu are economie (vezi faza cu MTO-ul / ˝ne descurcăm noi...˝)
Zero la politică externă.
Din cauza furtului la doctorat este evitat de orice politician în funcţie din vest.
Îi irită pe toţi din UE cu ˝orientarea˝ lui înspre China şi Rusia...
Pentru România o asemenea orientare este un dezastru pe termen lung!

| Crossover1 explică (pentru eduard1):

Si celalal t n-ai nimic despre el decat ca e un sas inger exceptional cu academia terminata si prieten bun cu un alt lider stalinist basescu

| eduard1 a răspuns (pentru Crossover1):

A demonstrat în Sibiu că este un om serios. Sibiul e o bijuterie.
70% din sibieni l-au reconfirmat, au încredere în el, au votat cu el din nou în 02.nov.
Merg pe mâna lor.
Votez Iohannis.

| Crossover1 explică (pentru eduard1):

Foarte bine, inca traim intr-o tara libera, eu nu sunt din Sibiu, cunosc si Sibiul si Clujul si Bucurestiul si alte orase.
A fi primar n-are leg cu a fi pres -> vezi Basescu

| Crossover1 explică (pentru eduard1):

Da, perfect si eu lucrez de 2 ani si jumataate in acelasi loc asa si... si ma inteleg cu colegii si... mare chestie, ar tb sa fiu CEO?

| eduard1 a răspuns (pentru Crossover1):

Puiu, încă odată, NU Iohannis e problema. Ia un pix şi notează să nu uiţi: PONTA E PROBLEMA.
Ponta (că despre el e vorba) va fi un dezastru pentru România.
Este un individ imatur şi neterminat, un şmecheraş de Olt.
Un fost procuror cu realizări zero la activ, care a copiat lucrarea de doctorat (un procuror care a furat!)
Habar nu are economie (vezi faza cu MTO-ul / ˝ne descurcăm noi...˝)
Zero la politică externă.
Din cauza furtului la doctorat este evitat de orice politician în funcţie din vest.
Îi irită pe toţi din UE cu ˝orientarea˝ lui înspre China şi Rusia...
Pentru România o asemenea orientare este un dezastru pe termen lung!
Pe plan intern Ponta este manevrat de baronii cu probleme penale care doresc să controleze / stopeze activitatea justiţiei (procuratură, DNA) pentru ca ei să fure în linişte în continuare...

| Crossover1 explică (pentru eduard1):

Stai mai ca eu sunt din Bucuresti. N-ai cum sa ma pacalesti cioaie. Videanu nu a furat las-o in r...t. A fost primar si... ce afacut. Bordurile chinezesti schimbate pe aceeasi strada sau ai lapsus. Oooops si din ce partid face parte rozaliu si alianta? PDL / ACL, ca si Iordanis. Ooops. Repet nu poti sa convingi romanii sa mai voteze cu alt Boc / papitoi al lui Base punct. Hai pa

| Crossover1 explică (pentru eduard1):

Mai citeste intrebarea, ca te repeti tataie

| eduard1 a răspuns (pentru Crossover1):

Întrebarea e stupidă şi mă repet pentru că văd că eşti încet la minte big grin

| Crossover1 explică (pentru eduard1):

Bai noroc ca nu vvvreeeeee.mmmmm uuuuunnnn hhhhhhhh aaaaahhhhhh iiii prrrreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaeeeeeeeerrrrrrrrreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee voooooooooooooooooooooorrbeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeessssteeeee caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa uuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnuuuuuuuu foooooooarrttteeeeee incceeeet laaaaa minteeeeeee caaa Giohhannniss. De careee o sa raaaaaaahdhaaa toaaaaata planneeeeeta.

| Crossover1 explică (pentru Crossover1):

Eu sunt pentru ca cel ce castiga primul tur sa devina presedinte automat. apoi la munca sa nu mai leneviti. Recunoasteti astaia sunteti. Astia sunt romanii. Pana cand nu ajunge cutitu la os nu facem nimic.
Si la parlamentare cum se intampla aprox la fel. Plus vreau ca un mandat sa fie de 2 ani maximum. Si la parlamentari sa fie tot asa, iar dumnealor sa aiba maximum 3 mandate.
Iar la primarii la fel.
Va pupa Sorin

| eduard1 a răspuns (pentru Crossover1):

Agramatule, de ponta (cu p mic de la plagiat, dacă ai habar ce e aia, cu siguranţă că nu) se râde de pe-acuma laughing))))))))))))))))

| Crossover1 explică (pentru eduard1):

Mah tu ai facut Kretulescu?