| anonim_4396 a întrebat:

Cati negrii (africani) sunt la noi in Romania?
In ce orase sunt cei mai multi?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asteapta putin sa ii numar.Cine crezi ca stie asta? Esti penibil cu asemenea intrebare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca ii numara careva? sunt in centrele universitare multi studenti, daca vrei sa stii numarul du te si numara i

| corbulalbrosu a răspuns:

Cei mai multi oameni asa numiti ""de culoare"" pot fi intalniti in marile centre Universitare precum :Bucuresti, Cluj, Timisoara, Iasi, Tg.Mures. Numarul lor real care sa fie conform unei statistici nu exista.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu suntem de la evidenta populatiei. Probabil in marile centre universitare Cluj, Iasi, Bucuresti...
Si mine am vazut un cuplu de cetateni de culoare.

| Lawliet14 a răspuns:

Cu siguranta nu sunt mai multi de cateva sute.

| Prezidentul a răspuns:

Probabil mai putin de 5%. Dar, culoarea neagra continua sa se extinda deoarece pigmentul rasei este mai puternic. Funda?winking

| vioricavio a răspuns:

In toate orasele sunt oameni de culoare. Crezi ca ti poate spune cineva exact orasele sau numarul lor? De obicei cei mai multi oameni de culoare sunt in orasele mari.

| XxTerrorxX1 a răspuns:

Nu inseamna ca daca e negru e african. Si oricum, sunt in toate orasele