| ovisx a întrebat:

Caut un avocat bun din Craiova pentru a da in judecat firma unde lucrez pentru neplata salariilor,
Ceva propuneri?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depune actiunea la Tribunal ca litigiu de munca.Nu ai nevoie de avocat.Am trecut si eu prin asta.Si mi-am recuperat banii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Primul pas trebuie sa-l faca la Inspectia Teritoriala de Munca din orasul respectiv pentru a face sesizare, dupa aceea merge la tribunal

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este dar pana iti vine de la ITM iti creste barba.Eu am deschis actiune la Tribunal, au urmat 3 infatisari in instanta.Bineanteles ca patronul nu s-a prezentat la nici una. Apoi am apelat la executor.Si mi-am recuperat banii dupa 8 luni de zile.Prin executor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Ma lasi frate, acum cand sunt amenintati de mister Ponta ca se fac restructurari? Se misca mai ceva ca argintul viu laughing daca asteptai sa-ti via raspuns de la ITM in 2 luni de zile scapai deoarece aveai si un reprezant de-al lor in instanta, asa ca mai bine ai asteptat 8 luni de zile laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar tu stii ca sunt cazuri, la executor, nesolutionate de 2-3 ani? Trecute deja prin instanta.Si prin ITM.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avocat net.ro

Răspuns utilizator avertizat
| ovisx explică:

Da dar mai am o problema, Cand firma a facut carduri la toti angajati, Banca ne-a acordat 200 lei pentru fiecare titulat de card, nici pe aceia nu i-am vazut, nu este o suma mre dar consider ca este furt pe fata. Si nu cred ca pot face toate astea fara un avocat.

| ovisx explică:

Stie cineva ceva despre Avovatul Coge Marin