| tudorvolcano a întrebat:

Ce ați prefera intre ideologiile de stânga și cele de dreapta?
Explicați alegerea.
Dau fundă răspunsului cel mai rațional.

4 răspunsuri:
| Duhovnicul a răspuns:

Nici unele, nici altele.
Eu ma declar ca fiind libertarian.

| RAY a răspuns:

Stanga socialista se ocupa mai mult de omul de jos in timp ce drepta se ocupa mai mult cu patroni,afacerile,de pilda in Germania nu era salar minim pe economie era drepta e acuma au venit socialisti si va vi, de stanga a fost si comunisti care doreau egalitate, stanga democrata are in comun multe cu comunismul si cu democratia, dreapta mai putine, in Romania e acelasi ucru indiferent toti sunt hoti eu vb de tari democratice adevarate in america sunt liberali si democrati dar democrati lui obama par sa fie mai cu stanga
daca vrei mai multe cauti pe net eu am spus ce stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stânga. Mi-a fost întotdeauna scârbă de liberali şi de mizeriile lor jegoase. Asta dacă vorbim despre centru, dacă vine vorba de extreme, parcă aş tinde mai mult spre extrema-dreaptă, deşi n-aş ignora complet nici comunismul.

| tudorvolcano explică (pentru anonim_4396):

Și eu sunt anti-liberalist, dar nu trebuie sa ignorăm ca combinarea naționalismului cu socialismul (exclus antisemitismul), ce reprezintă o ideologie de dreapta cu principii stânga.