| mariazet45 a întrebat:

Ce ai face daca ai fi Presedintele Romaniei? Intrebare fara concurs.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa raspunsuri Iti vei da seama ca multi nu cunosc prerogativele presedintelui tarii, dar isi dau cu parerea de parca le-ar sti.trebuie sati respecti aceste prerogative, si sa fii un bun exemplu de conduita, moralitate si legalitate, sa respecti principiile democratiei reprezentand cu cinste in lume poporul tau si tara ta.

14 răspunsuri:
| mariazet45 explică:

Cred ca as face mai mult decat dace presedintele actual, de acest lucru sunt sigura. As promova imaginea Romaniei in lume cu valorile ei inestimabile si as folosi toate prerogativele care la am pentru ca raomanii sa traiasca in conditii normale. Si multe altele.

daniela
| daniela a răspuns:

Cred ca in haosul asta mi-as da urgent demisia pentru ca nu as avea cum sa-i ajut pe romani, legal doar primul ministru pate face ceva constructiv

| elena a răspuns:

Astazi? Acum? M-as sinucide.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Pai nimic...asta de acum face ceva? Oricine apuca puterea o foloseste in scopuri proprii...ca doar nu sunt prosti sa aiba grija de tara.

| DenissaDeea a răspuns:

As indrepta raul/prostimea/ ticsita din parlament, care au imprastiato/raspandito in lumea intreaga fara justificare si nepasare, dar ar fi foarte greu acest lucru''odata cea inceput a se strice si urmeaza sa imputite''.

| DenissaDeea a răspuns:

As indrepta raul/prostimea/ ticsita din parlament,care au imprastiato/raspandito in lumea intreaga fara justificare si nepasare,dar ar fi foarte greu acest lucru''odata cea inceput a se strice si urmeaza sa imputite''.

| valsulnorilor a răspuns:

Cum Presedintele Romaniei isi alege Prim ministrul as organiza un concurs atat media cat si on-line si pe cel mai inteligent om din Romania l-as alege Primul Ministru al Romaniei.Numai asa putem face ceva in tara asta!
Din 1990 si pana astazi au fost alesi :Cel mai betiv, cel mai urat, cel mai incult, cel mai corupt, cel mai scund, si atunci mi-a venit ideea ca urmatorul ar trebui sa fie Cel mai Destept Om din Romania.
Va rog coments!

| valsulnorilor a răspuns:

Cum Presedintele Romaniei isi alege Prim ministrul as organiza un concurs atat media cat si on-line si pe cel mai inteligent om din Romania l-as alege Primul Ministru al Romaniei.Numai asa putem face ceva in tara asta!
Din 1990 si pana astazi au fost alesi :Cel mai betiv,cel mai urat,cel mai incult,cel mai corupt,cel mai scund, si atunci mi-a venit ideea ca urmatorul ar trebui sa fie Cel mai Destept Om din Romania.
Va rog coments!

| csintalan a răspuns:

Un nou partid prezidential, format dintr-o nou generatie tinara de politicieni.

| FearNoEvil a răspuns:

Mi-as da demisia.big grin

| bobocandrei a răspuns:

"Daca as fi pentru o zi presedinte...
V-as amaneta pe toti si nu v-ati prinde"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vinde tara si as pleca in alta partelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tobias baiatule... dar ce raspuns voiai sa dau? ca te pun pe tine ca prim-ministru?

| want2bMajestic a răspuns:

Nu prea am ce face... dar dca as putea. le-as face vand parlamentarilor care dorm in sedinte...acasa cu voi hahalelelor... ce imi plac glumele melerolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor