| maradona10 a întrebat:

Ce amenda iei pentru buletinul expirat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG 97/2005, rep. in 2011, cu md. si compl. ulterioare, amenda este de la 40 lei la 80 lei. Ca te amendeaza ori nu depinde de politie (daca esti prins cu CI expirata) sau de cei de la SPCLEP (atunci cand mergi sa-ti preschimbi CI).

| ChristianKalman a răspuns:

Nu iei amendă decât dacă te legitimează cineva, trebuie doar să te duci să îl refaci cât mai repede

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

70 de lei.si mie mi-a expirat, dar in sate nu prea Primești amenda

| Marin_Valentin_1982 a răspuns:

Nu se mai da amenda deloc. Pur si simplu te duci sa.ti faci cartea de identitate.