| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare: e posibil sa primesc amenda daca am buletinul de identitate expirat(a expirat de un an)? cam ce suma ar fi amenda? multumesc

3 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Mie mi-a dat 40 de RON, l-am facut la 3 luni dupa ce expirase... tie probabil o sa iti dea mai mult... Du-te sa-l faci. happy

| eugem35 a răspuns:

Iti dau amenda cei de pe strada politisti nu cei de la birou am stat aproape un an far buletin si milau facu cu alegerile fara sa puna itrebari prea multe de ce nu am facu actele la casa dupa decesul parintilor ca prima data mau loat la intrebari de ce nu am actele la casa pe numele meu ci pe numele parintilor

| lua a răspuns:

Nu primesti amendahee hee la fel am patit si eu anul trecut :p am mers sa-l schimb si le-am zis ca nu am vazut ca este expirat de 5 lunihee hee si nu s-a intamplat nimic. dar poti intreba la politie mai bine despre amenda. de exemplu ca i-a expirat unei rude ceva in genul asta.