| PussicatDolls a întrebat:

Ce calități trebuie să îndeplinească o persoana care lucrează în administrația publica?

2 răspunsuri:
| emilitalia a răspuns:

Perseverenţă, puterea de a învăţa repede lucruri noi şi de a se adapta cu uşurinţă la situaţii noi; sociablilitate, spirit de echipă şi capabilitate de a lucra în condiţii de stres; Uşurinţă, claritate şi coerenţă în exprimare(mai ales pentru viitorii funcţionari, care vor avea ca obiect de activitate:furnizarea de informaţii către cetăţeni,
– Rezolvarea problemelor: abilitatea de a investiga, analiza şi rezolva problemele; dezvoltarea abilităţilor analitice şi de diagnosticare,
-Abilităţi de negociere
-Ablilităţi în utilizarea calculatorului şi a aplicaţiilor soft; cunoştiinţe în utilizarea pachetului Office