| soranadragu a întrebat:

Ce ce am nevoie ca sa plec in Elvetia sa muncesc acolo? Ce acte?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe www.casaromanilor.ch si gasesti acolo conditiile de intrare si sedere in elvetia. chestia e ca locuri de munca nu prea sunt. iar helvetu' nu te primeste daca nu ai mijloace de subzistenta (bani). in plus, in termen de 8 zile trebuie sa declari o resedinta (domiciliu). altfel, te expulzeaza. poate, totusi, ai noroc sau... bafta

2 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Ca sa ajungi acolo ..iti trebuie pasaport(din cite stiu eu) iar "sanse legale" de a lucra nu ai, asa ca..la ce bune alte acte?

| oo7 a răspuns:

Un pasaport si succes