| bunelutu a întrebat:

Vreau sa plec in Belgia la munca.De ce acte am nevoie?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Bani pentru chirie si mancare, buletinul, certificatul de nastere si permisul de conducere. Prima oara trebuie sa mergi la imigrari sa obtii numarul de imigrant apoi cand ai cardul de cetatean comunitar poti sa te angajezi.

| bunelutu explică (pentru mgtow):

Si serviciul de imigrari este doar intr-un oras sau in mai multe.
trebuie sa platesc pentru acel card?

| mgtow a răspuns (pentru bunelutu):

Se afla in judetul unde vei locui nu in municipiu, cel mai bine sa te duci cu cine te va angaja s-ar putea sa ai noroc sa te ia direct la munca dar fara numar de imigrant e ca si cum esti ilegal neavand drept de munca. Taxa e in functie de ce legislatie au cativa euro acolo nu mult.

| mgtow a răspuns (pentru bunelutu):

Daca iti face contract in tara si pleci dupa aia nu e nevoie sa umbli prin Belgia pentru acte.

4 răspunsuri:
| FlorinutaaA95 a răspuns:

Un siviu si buletinul cred thinking