| ElSueno a întrebat:

Pentru a te inrola in armata ai nevoie de bac si cunostinte in matematica si fizica. De ce? De ce ai nevoie de asa ceva? Din cate stiu eu armata e un loc in care inveti ce inseamna disciplina si respectul. De exemplu, in Legiunea Straina sau in armata americana oricine se poate inrola, nu conteaza ce studii ai sau care este statutul tau social.

8 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Cine ti-a spus ca ai nevoie de bac pentru a te putea inrola in armata si cunostinte superioare in matematica si fizica? Ai nevoie de minimul de 10 clase (care acum dupa noua lege este de 8), act de identitate, dai un test psihologic si unul de aptitudini fizice, fisa medicala si cam aia este.Ah, poate zici ca ai nevoie de bac pentru gradele superioare dar te poti inrola si fara ca sa ajungi soldat/gradat profesionist.

| Allleeexx a răspuns (pentru siriusblack98):

Si ce face cu 800-900 lei pe luna?
Din cate am citit atata se da pentru un soldat/gradat profesionist. P*ș pe ei!

| siriusblack98 a răspuns (pentru Allleeexx):

Ai dreptate, atata se da.Eu i-am spus doar ca se poate inrola in armata si fara bac.Nu a vorbit nimeni nimic aici de salariu daca e mult sau putin.

| ziftode a răspuns:

O tona de raspunsuri AIUREA la intrebarea asta, inclusiv salarii
DE CE?!? PENTRU CA ROMINICA SE KKA PE ARMATA!
cat a fost armata obligatorie, singurul, SINGURUL lucru important era nr de soldati, necesar sa isi justifice bugetul, asa ca SA POATA SA FURE DIN BUGETUL ALA, acum, cand armata TREBUIE sa isi plateasca membrii in mod corespunzator iti pun bete in roate CAT CUPRINDE, pentru ca au prea multi candidati, indiferent cat de putin ARMATA DE RAHAT NENOROCIT ROMANA, MERITA... ce inseamna asta... SIMPLU, IN ARMATA DE RAHAT NENOROCIT ROMANA, NU AI SUPORT MEDICAL PANA LA CAPAT (te intorci in rominica cu PTSD, ala nu se vede, ASA CA SE KKA PE TINE, CA "NU AI NIMIC")

concluzie, iti doresc succes in ARMATA DE RAHAT ROMANA, si dupa ce O SA FII PHOOTOT IN KUR, iti doresc IN CONTINUARE SA VISEZI CA E LA FEL CA IN ARMATA AMERICANA (care, apropoz, s-au RAHATIT PE VETERANII DIN VIETNAM, ca doar nu a existat "oficial" nici o declaratie de razboi, deci nici un razboi intre America si vietnam) sau IMBECILITATEA DE LEGIUNE STRAINA, unde o sa inveti ca CHARLES DE RAHAT GOULE, a fost un mare erou, ca doar JIGODIA NENOROCITA A PARITICIPAT LA UCIDEREA TUTUROR AGENTILOR STRAINI DIN FRANTA dupa cel de al doilea razboi mondial, INDIFERENT CATE INFORMATII INDISPENSABILE AU TRIMIS ALIATILOR, ca doar rezistenta DE RAHAT FRNCEZA AVEA DREPTUL SA {{{LINSEZE}}} PE CINE AVEAU EI CHEF, si ce daca a avut dosar penal OFICIAL, doar e marele erou francez... NU?!?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca traiesti in Romania. Sfarsit.

| ElSueno explică:

Si inca un lucru: Din cate stiu eu, in Romania comunista, armata era obligatorie, daca nu erai intr-o forma fizica buna te trimiteau la birouri sau ceva, dar tot era obligatoriu, iar cine voia putea sa-si continue cariera in armata. Nu era mai ok asa?

Răspuns utilizator avertizat