| ady_5933 a întrebat:

Ce credeti ca au gandit romanii care au votat-o pe Elena Basescu ca europarlamentar?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

@april: nu-i pot fi atribuite epitete ca "dubioasa" si "nerusinata"? Pai nu ti se pare nimic dubios in faptul ca fata lu' tata lucreaza la firma care asigura iluminatul capitalei de pe vremea cand tata era primar general? Ca ocupa o pozitie bine platita in acea companie dar lucreaza la jumatate de norma? Nu e nimic dubios ca si-a luat fata masina de zeci de mii de euro cu banii jos, pentru ca "nu ii place leasingul"? Nu e nerusinare sa spuna fata presedintelui asta atunci cand oamenii de rand viseaza la un logan in rate si nu si-l permit? Nu e o nerusinare chiar faptul de a candida ca si fata lu' tata, stiind ca ai in spate PDL? Nu e nerusinare sa iti faci campanie pe banii Ministerului Tineretului? Nu e nerusinare sa candidezi independent si sa reintri imediat in partid?
Sa nu ma intelegeti gresit, sunt genul care accepta votul poporului. Daca oamenii au votat-o, bravo ei si bravo lor, au europarlamentarul pe care si l-au dorit. Insa de aici si pana la sanctificarea ei e cale lunga.

April
| April a răspuns:

S-au gandit la tatal ei si ca aschia nu sare departe de trunchi. S-au mai gandit ca oricum e mai bine decat cu Becali sau Vadim. Ca nu a fost nomenclaturista in vechiul regim. Ca nu-i pot fi atribuite epitetele care caracterizeaza majoritatea politicienilor nostri: dubiosi, nerusinati etc.

Abh
| Abh a răspuns:

Romanii sunt fraieri si pot fi cumparati cu usurinta cu 1 kg. de faina si unul de zahar.Sunt multi romani saraci si flamanzi care si-au vandut votul pentru o nimica toata.

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Toti care au votat-o erau rupti de bauti si nu au stiut ce fac!

| c0rn3l1uss a răspuns:

Problema e ca nu au gandit.

| corina_4591 a răspuns:

S-au gandit ca o sa avem parte de mai multe "succesuri"

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Eu nu cred ca ia batut cineva sau asa ceva, doar au crezut ca o sa o sprijine taticutul si atat...winking

| citron a răspuns:

Masculii infierbatati, in special aia de 19-25 de ani presupun cau au votat-o pentru ca, in conceptia lor este "buna" siiii... nu stiu... pur si simplu din prostie, atunci cand votezi o pesoana analfabeta pentru un post ca acesta, o faci din prostie

| bygbrother274 a răspuns:

A fost o sarcina de partid.Fiecare sectie de votare minim 10 voturi-EBA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au gindit?
Asa se intimpla cind puterea de a vota este dat poporului suveran! Nu toti au itp-ul la cap facut si drept dovada -priviti rezultatele!