| bc83boom a întrebat:

Ce credeti ca se va schimba in romania dupa ce se termina campania electorala si avem un presedinte?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.happy

Nu cred că se vor schimba prea multe, dacă nu, nimic.
Atâta doar că mass-media va avea aceleaşi subiecte de bârfă dar cu numele lui Băsescu modificat. Acum, în ziua de azi, politica nu mai schimbă aproape nimic... decât susţine financiar ţara ...De aceea avem o ţară plină de inculţi, de vagabonzi de hoţi şi de oamen fără bun simţ.
Politicieni! mare diferenţă... sunt, aşa cum se spune... nişte hoţi cu costum la 4 ace. Fiecare vrea să conducă pentru interese proprii să aibă în mână toată puterea... republica România nu mai are mult peână a fi monarhie absolută, deoarece toţi au interese legate mai mult de viaţa personală decât binele... şi subliniez Binele, ţării

Asta este România... cu toate astea poate este totuşi o ţară frumoasă pentru că avem adevărate valori... puţine dar preţioase şi pentru că încă mai sunt oameni cu bun simţ. happy deci nu aş putea săpune decât : Democraţie?! halal democraţie.

Mult succes în continuare kiss

7 răspunsuri:
| mariobros a răspuns:

O sa stam toti cu gura casca sa vedem ce prostii de legi or sa mai scoata si noua legislatura, cred ca in mare parte o sa se schimbe ingeniozitatea lor in materie de cum sa mai inventeze noi impozite si taxe

kratos
| kratos a răspuns:

Absolut nimic deoarece suntem limitati ca popor si nu o sa putem niciodata evolua cum trebuie. Noi nu ne respectam intre noi... asa ca nu vad de ce ne-ar respecta cei de la putere?

| alexandra_3253 a răspuns:

Nu se va schimba nimic...totul o sa fie la fel sau chiar sh mai rau...
eu ti cu domnul Crin Antonescuwinking

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Dar cine a zis ca se va schimba ceva? poate doar numele preesedintelui dar va fi acelasi lucruwinking

| astertix09 a răspuns:

Probabil ca numele presedintelui
iata cateva surse de documentare despre ce poate face presedintele legal
http://www.fundatia-aleg.ro/module-pagesetter-viewpub-tid-17-pid-72.phtml
http://ro.wikipedia.org/wiki/Pre%C5%9Fedintele_Rom%C3%A2niei
http://www.presidency.ro/? _RID=htm&id=17

| DarQueen a răspuns:

Tu ce crezi? nimic.va fi si mai rau daca se schimba presedintele...straight face deh, asa santem noi, romanii...eu oricum cu Basehappy tin.:-D

| copilu a răspuns:

Buna parerea mea e ca nu se va schimba nimic poate cateva masini mai bune pentru noi alesi iar pentru noi ...in bine nu cred ca se va schimba ceva. romania nu a avut presedinte in ultimi 20 de ani si nici acum nu cred ca va avea un presedinte poate doar inca un om care isi va umple buzunarele lui si familiei noi am fost si suntem "orfani "la capitolul asta bafta