| LauBau a întrebat:

Ce credeti despre ideea unui Guvern Mondial?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata este o utopie si nu cred ca ar putea fi aplicata in viitorii 50 de ani.
Dupa mine nu ar fi rau sa existe aceleasi reguli in lume si aceasta ar fi una dintre primele sarcini ale unui guvern mondial.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O parerea foarte proasta. trebuie sa existe opozitie, diversitate

| Doub a răspuns:

Ce parere as putea sa am despre ceva ce ne-ar controla total? E o porcarie!

| Varsson a răspuns:

O prostie, vor sa ne controleze mai usor deoarece unele tari sunt pe cont propriu si nu le pot misca cum vor ei ( elvetia, norvegia, islanda)

| Cezar2009 a răspuns:

Vrand nevrand acesta este pe cale sa se formeze.

| Cezar2009 a răspuns:

Cand mijloacele de manipulare si controlare a maselor pe toate caile vor fi gata atunci va veni si timpul guvernului mondial.