| LauBau a întrebat:

Ce credeti despre un Guvern Mondial?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Daca ar fi unul democratic si care sa respecte drepturile omului indiferent de tara din care ar proveni, atunci eu nu vad care ar fi problema. Omenirea nu va putea sa ramana divizata la nesfarsit. Nu e deloc indicat asa ceva. De aici ies toate conflictele si razboaiele noastre. Daca vrem pace si prosperitate, atunci va trebui sa ne unim, si sa realizam in sfarsit ca inainte de tara din care provenim, sau limba pe care o vorbim, suntem oameni. Facem parte din aceeasi specie globala, care trebuie sa fie unita pentru a putea progresa si pentru a asigura bunastarea fiecarui om. Vor urma niste provocari peste care nu vom putea trece cu bine decat daca vom coopera. Daca vrem ca specia noastra sa continue pe acest Pamant, si poate si in afara lui, va trebui sa fim uniti.

| LauBau explică (pentru sublime89):

Grozav raspuns si argumentarea este excelenta!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine fara, numai batai de cap ne aduc.

| DanielMoldoveanu2k18 a răspuns:

Un guvern mondial... asta nu suna bine. asta ar aduce nu mai lupte pentru putere. cineva o sa ajunga la putere si mereu o sa fie cineva care sa vrea sa-i ia locul. mai bine fara.