| anonim_4396 a întrebat:

De ce popoarele lumii cer Guvern Mondial? Care e scopul? Ce pana acum nu ne-a fost bine? Dupa parerea mea cred ca nu e bine sa avem guvern mondial.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca popoarele lumii cer un "Guvern Mondial", eu nu am citit/vazut ceva in acest sens, in afara unor idei lansate de cateva persoane. Dupa cate stiu eu opinia cvasigenerala este impotriva acestei idei, avand si in vedere tendinta existenta peste tot de descentralizare. Numai bine!

| piktor a răspuns:

Poti argumenta de ce crezi ca nu e bien sa fie un gucern mondial?

| RisenAngel a răspuns:

Pai este foarte simplu, IN Bilbie scrie in "Apocalipsa dupa Ioan" ca Antichristul va forma un guvern mondial cu care va conduce lumea. Antichristul fiind BARACK OBAMA HUSSEIN si se va da drept Iisus si lumea se va inchina la el dupa care el va da o lege ca toata lumea sa poarte semnul fiarei 666 pe frunte si dupa aia o sa coboare Sfantul Ilie si o sa vina apocalipsa etc.Pentru mai multe informatii cititi Biblia mai exact "Apocalipsa DUpa Ioan". Bafta!