| cristi745 a întrebat:

Ce exporta Romania cel mai mult?

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Masini, echipamente de transport, combustibili minerali.

| Ben. a răspuns:

Hoti.problema e ca e superproductie si oricat ar exporta tot mai raman.

| DenissaDeea a răspuns:

Muncitori, lemn(copacii din paduri)

| alexam a răspuns:

OAMENI

| kh1ss a răspuns:

Cobustibili, uleiuri minerale, materiale plastice, articole din material plastic, carne si organe comestibile, zahar si produse zaharoase, extracte tanante sau colorante, uleiuri esentiale si rezinoide, produse de parfumerie, sapunuri, agenti de suprafata organica, tesaturi speciale, produse ceramice, vehicule altele decat material rulant de cale de tramvai...

| bunica a răspuns:

Prosti ca avem ......si cred ca vom scapa si de datorii cu asemenea export.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In pricipal fier vechi, cereale, autoturisme dacia si electrocasnice arctic