| Mariushgv a întrebat:

Ce face un ofițer din cadrul Forțelor Terestre armatei? Poate să fac aceleași lucruri ca un soldat mai precis să stea de gardă si să patruleze?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când este la liceu sau la școală, s-ar putea să facă și asta, ca să învețe cum este să conduci ca ofițer un serviciu de gardă. Un ofițer conduce. Să te uiți la filme pe You Tube să vezi ce face un ofițer.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ofiterul nu sta de garda si nici nu patruleaza. Eventual poate fi comandantul garzii, in nici un caz nu va fi santinela.
Ofiterul indeplineste atributiile prevazute in fisa postului, conform functiei pe care o are si conform ordinelor primite de la superior.