| ana0798 a întrebat:

Ce fel fe burse poate primi un elev de liceu a carui tata a decedat?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă îndeplineşte condiţiile de acordare, poate primi ORICE fel de bursă!

Vezi şi Regulamentul la linkul :
http://www.isj.gl.edu.ro/......0ELEVI.pdf

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate primi orice fel de bursa, bineinteles daca indeplineste conditiile necesare, respectiv bursa de merit, bursa de studii sau bursa sociala.

| Wehrmacht a răspuns:

La scoala te duci sa inveti, sa faci panarama si sa iei bursele enumerate de Ioandelasal.Nu-i un loc unde sa iti spui necazurile si sa primeste bani.

| ana0798 explică:

Ma refer in general la bursa sociala. poate cineva sa acorde mai multe detalii in cazul de fata..si un cuantum.

| bursuc001 a răspuns (pentru ana0798):

Vezi articolele 11-16 din Regulamentul indicat de mine la linkul anterior...

| ana0798 explică:

Multumrsc pentru link.Am citit dar nu am inteles un lucru:cum se acorda acea bursa, anual, semestrial sau lunar? si care ar fi cuantumul?