| BurdetiuRuben a întrebat:

Ce inseamna a rezilia contractul?
Funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Rezilierea este o desfiintare(incetare) a unui contract cu executare succesiva (in timp), pentru cauze intervenite pe timpul executarii ori prin acordul partilor, desfiintare care opereaza pentru viitor. Pana la data desfiintarii contractul este valabil si isi produce efectele. Numai bine!

6 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

A rezilia inseamna a termina, a sfarsi contractul.

| tenshi261 a răspuns:

A incheia contractul.><
funda?

| AmaToaRea a răspuns:

A incheia sau a anula

| Bogdan123Bogdan a răspuns:

Al incheia.asta inseamna, funda te roggggggggggggggggggg

| Amelia94 a răspuns:

A il incheia. asta inseamna

| LEX_9554 a răspuns:

Depinde de ce reziliere este vorba, mai sunt si unele definitii particularizate. dar o definitie generala poate fi : - Desfiintarea unui contract sinalagmatic cu executare succesiva, la cererea uneia dintre parti, ca urmare a faptului ca cealalta parte nu si-a executat in mod culpabil obligatiile contractactuale. O seara minunata!