| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot rezilia contractul la rebu, in conditiile in care eu pot recila 100% si nu produc deseuri menajere?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Cred ca nu poti sa faci lucru asta.De ce? Pentru ca tu locuiesti intr-o comunitate de oameni care au niste reguli, pentru care au fost de acord majoritatea, deci nu cred ca se poate sa renunti ca nu stiu ce reciclezi tu.Asa vine fiecare cu cine stie ce idei, primaria zice da, se srang apoi mormane de gunoaie peste tot.Nu cred ca ai vreo sansa sa fii scutit.Dar e chiar asa de scump gunoiul de nu-ti permiti? Inteleg ca in RO oamenii nu prea au bani,dar chestia asta cu gunoiul, cu canalizari, apa curenta este un lucru bun, parca suna a civilizatie nitel.
Dar cel mai indicat este sa mergi la rebu ce zici tu, intrebi pe aia, apoi stii exact cum sta treaba.Eu zic ca nu poti renunta.