| Anonimuserr a întrebat:

Ce inseamna credit de consum fara ipoteca imobiliara? Daca se pricepe cineva la economie sa-mi explic si mei asa pe intelesul meu. Nu cunosc economie.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca creditul se acorda fara sa se ceara garantie prin ipoteca asupra unui imobil (teren ori constructie). De regula creditele de consum sunt in sume mai mici si pe perioade de pana la 5 ani, asa ca nu se cer garantii imobiliare, eventual se cer garantii personale (fidejusiune). Numai bine!