| anonim_4396 a întrebat:

_Ce parere ai despre adoptarea cainilor fara stapan?

Am venit de la scoala, am intrat in curte si dupa colt, era un caine! Cainele m-a latrat si am crezut ca a venit cineva cu el. Dupa am aflat ca a intrat prin gard, a fost scos afara si iarasi a intrat. Deci l-am adoptat!
Cum locuiesc la tara (sat european, am fibra de net, etc) vin oameni din oras si abandoneaza caini la intrarea in sat. Asta este originea lui.
Cainele nu era tanar. Era de aproximativ 7 ani dar eu tot l-am adoptat. Si sunt mandru de asta.
Daca nu mi-ar fi intrat mie-n curte, la starea lui murea de foame si frig (era toamna-iarna). E caine de rasa si cum era noroi si avea blana, iti imaginezi cum arata.
Acum e sanatos, si isi traieste liber viata de caine (cred ca standardul lui de viata este mai ridicat decat al unui numar de romani).

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Na, bravo tie, ce sa zicem. Insa nu toata lumea traieste la casa la tara sa aiba spatiu pentru un caine.

| RRoberto2018 a răspuns:

Ai tot respectul meu pentru acest gest pe care l-ai facut! Ti-as da si o bere, sau chiar doua! In astfel de cazuri, nu ma uit la bani! happy

| Vicky2345 a răspuns:

Este foarte frumos din partea ta ca ai facut asa ceva. Ar fi bine sa existe mai multi oameni care sa aiba grija de animale si sa le adopte, indiferent de cat de urate sau frumoase sunt.