| aura36 a întrebat:

Buna,TPU,
http://www.thepetitionsite.com/403/402/106/cere-adoptare a-
legii-care-prevede-sterilizarea-cainilor-cu-si-fara-deti nator/
Va rog sa cititi si sa semnati petitia de mai sus. Urmeaza ca in momentul in care se strang 100000 de semnaturi sa o depun la Camera Deputatilor si la Senat pentru adoptarea legii care prevedere sterilizarea cainilor cu si fara stapan. Nu mai este nevoie sa va amintesc ca in continuare cainii sunt pe strazi in aceleasi conditii mizere, numarul de muscaturi este mare, iar cei responsabili, adica cei care abandoneaza cainii si ii inmultesc in mod iresponsabil nu platesc pentru faptele lor. Haideti va rog sa facem un efort. Difuzati aceasta petitie prietenilor, colegilor etc pentru ca daca nu reusim sa ne mobilizam va fi din ce in ce mai rau.
Multumesc

5 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

SINCER NU MI-SE PARE CORECT SI NU SEMNEZ NIMIC! Cum sa imi sterilizati voi mie caini ca asa vreti voi?! MA LASI.E o mare prostie si cine semneaza nu stie ce face.Lasati cainii in pace si sterilizati-va voi!

| aura36 explică:

Am scris gresit, ma scuzati, este doar pentru cainii fara stapan.

| aura36 explică:

Am sris gresit, ma scuzati, este doar pentru. caini FARA stapan

| BiancaAlecsandra a răspuns:

Pai daca ii sterilizeaza si pe cei cu stapan caini vor disparea nu?
mie mi se pare O PROSTIE MARE CAT CASA! sad NU SUNT DE ACORD

| BiancaAlecsandra a răspuns:

Mai bine i-ar steriliza doar pe cei de pe strada nu?