| Claudiu709 a întrebat:

Ce părere aveți de faptul ca România se va împărți în 8 județe?

15 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E o noua gogorita facuta pe genunchi de un marinar imbibat cu whisky. Celor din PDL le tzataie curul ca nu vor mai castiga alegerile in 2012 si incearca, pe orice cale, sa-si mai asigure 4 ani de ros la oase.
Cateodata, am impresia ca Romania a devenit un mare ospiciu in care nebunii s-au rasculat si au preluat conducerea.
Intrebarea e: cine e mai nebun? Cei care ne "conduc", sau noi, ceilalti, cati am mai ramas, care suportam fara sa cracnim toate ineptiile pe care isi "asuma" ei raspunderea.
Bine ca asta e o intrebare retorica, pentru ca tare ma tem de raspuns.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @caspyk! Sinceră să fiu, la prima vedere părea o idee bună. Dar hei rup-ismul acesta de a face împărțirea teritorială în momente de criză cam bate la ochi. Dacă oamenii ar ști câți bani s-ar duce pe apa sâmbetei pentru aplicarea ei (reorganizări interne, ștampile registre, anteturi noi etc), ce probleme creeză (legate de moșteniri, acte de moștenire, retrocedări terenuri, arhive etc) nu ar mai fi de acord. Sunt niște interese meschine susținute de prea puțini iar după mine, modul în care se dorește impunerea reîmpărțirii teritoriale în 8 județe este o măsură abuzivă, ce încală principiile statului de drept.
O zi cu zâmbet să ai!

| lplostonyou a răspuns:

Eu am parerea ca Traian Basescu si gasca lui pdl-ista vor intra la puscarie cat de curand, in cei 7 ani de pana acum au avut grija de noi sa ``traim bine``, ce mai urmeaza? camerele de gazare? sa ne termine pe mai multi deodata in timp cat mai scurt?

| Bezea a răspuns:

Ca Romania se va imparti in 8 judete? Cum am mai raspuns la o alta intrebare similara:
Este imposibil de realizat.
1. UE cere sa fie anuntata cu 3 ani inainte de orice schimbare teritorial administrativa, daca nu risca sa nu fie recunoscuta de UE.
2. Pentru schimbarea judetelor(comasarea lor) este nevoie de un referendum in judetele vizate.
3. Pentru a se crea un alt fel de zona administrativa peste judet este nevoie de schimbarea constitutiei, si pentru asta ai nevoie de 67%(parca) voturi din Parlamentul Romaniei.

Copy & paste ce as face eu fara asa ceva.

| VadTot a răspuns:

Sunt ferm convins ca peste zece ani Romania va fi doar o mica parte a uniuni europene care nu va mai conta nici catusi de putin.

| Anonim69 a răspuns:

Chiar nu-mi pasalaughing

| caractere a răspuns:

Sunt de acord .

| MissDelevingne a răspuns:

Naspa.

| IF45e a răspuns:

Ala care a propus ideea aceasta e un idiot:
1. Judetele de acum au fiecare istoria lor daca s-ar uni atatea povesti de istorie oameni nu ar mai sti ce sa creada.
2...

| coralia_5862 a răspuns:

Ce prostiehappy

| iepuras_2362 a răspuns:

Nu prea imi place fiindca tara asta a lasat-o stramosi nostri si nu prea vrea sa fie schimbata, ei au muncit pentru ea iar 8 judete? hmmm.In acceste judete sunt istoria si daca le-am schimba s-ar schimba totul.

| WithoutYou a răspuns:

Serios? chiar se va imparti asa?:O raised eyebrows

| ana25 a răspuns:

Imagineaza-ti ca stai in Braila, sau Buzau si ca sa mergi la primarie trebuie sa ajungi in Constanta. Groaznic.

| rrrrr a răspuns:

O mare prostiieeelaughing

| clau96 a răspuns:

Intr-un fel e rau intr-un fel e bine ca unii copii in clasa a VIII-a nu mai au asa de mult de invatat la judete si resedinte laughing