| nechiforboss a întrebat:

Ce parere aveti? Ar trebui ca Romania sa primeasca refugiati sirieni? Si ce parere aveti despre aceasta situatie cu "invadarea" Europei de catre acesti imigranti.Eu sunt de parere ca S.U.A(C.I.A.); Iran-ul(VEVAK-serviciile secrete iraniene)Israel-ul(Mossad-ul)si Turcia sunt vinovate in egala masura deoarece nu au reusit sa tina in frau conflictele din zona, ba chiar mai mult le-au amplificat si tot ei ar trebui sa incerce sa le aplaneze! Astept opinii cat mai multe!

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce legatura au conflictele cu faptul ca imigrantii curg incoace de nu e adevarat si multi dintre ei sint teroristi? Problema nu e ca sa zicem 5% ar fi teroristi (la citi sint, 5% e MULT), ci ca cel putin 30% sint radicalisti islamici sau pur si simplu "oi" care urmeaza astfel de personaje si nu vor vrea sa se adapteze obiceiurilor locurilor unde ajung. Eu as primi si milioane de sirieni in Romania, insa cu doua conditii majore:
1. Ii imprastii peste tot in teritoriu, inclusiv la tara unde le dau pamint sa il munceasca iar la recolta iau cota din productie
2. Daca vor sa stea aici, fara saci in cap la femei si fara rahaturi radicale. In momentul in care ai inceput sa maninci rahat ca vrei Sharia sau sa se acoperele femeile/fetele romance care trec pe strada ta, AFARA.

| notefree a răspuns:

Nu sunt de acord sa vina in europa multi sunt teroristi si obsedati din aia religiosi care tear omora daca nu crezi in Alah
A fost o știre in care o româncă vorbea despre refugiati ca ei au tablete/telefoane de ultima generație
Si deja in alte tari islamici sau răscolit si au atacat oameni cauta pe google
Ei vin sa traiasca pe spinarea europei