| FuckingContra a întrebat:

Ce parere aveti despre refugiati?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Au plecat din tara lor sa traiasca din ajutoarele sociale date de Europeni. Daca le era asa greu plecau cu mama cu tata cu sotii nu doar barbatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii cunosc ca sa imi zic o parere despre ei. Insa tu vrei sa ne spunem parerea despre aceasta „cotropire" a refugiatilo si efectele cotropirii.Ei bine, dupa cum vezi la categoria religie, noi nne mancam intre noi, astia nascuti in Romania si botezati deci crestini, darmite cand vor veni musulmanii ce va fi.

| Gunoi a răspuns:

Pfoai primul comentariu e cam răutăcios sunt şi ei oameni la urma urmei acţionează fiecare precum îl taie capul sau efectul de turmă.
De ce trebuie să ne comportăm ca nişte animale şi să îi judecăm?
Adică nu e de ajuns că Europa are o părere urâtă la adresa noastră din cauza celor care fură prin străinătate, fac escrocherii crime şi violuri? Fiecare cum consideră că doar toţi avem minte, inimă...Aşa că fiecare are dreptul la o părere a lui

| Gunoi a răspuns:

Nicio o parere nu ajuta ca fiecare are putina dreptate sunt pretentiosi propabil vor ajutoare sociale si locuri de munca evident bune adica somerii care sunt in tarile respective ar merita mai mult decat refugiatii >.<

| 0Alexander0 a răspuns:

Pana la urma urmei ii inteleg, dar nu am o parere buna despre ei, unii pot fi teroristi. Oricum parerea mea nu ajuta la nimicwinking

| Pakira a răspuns:

Sunt oameni ca şi noi, dar omul poate fi rău sau bun. Ne e frică să îi primim deoarece nu ştim ce intenţii au. Eu stau într-un oraş la graniţă cu Ungaria, şi am aflat că e posibil în 1-2 săptămâni să ajungă şi aici. Nu cred că vor putea fi opriţi, vor ajunge să treacă ilegal de frontieră câţiva. Eu sunt de părere că ar trebui ajutaţi adevăraţii refugiaţi, nu aceia care aceia care nu au pic de respect pentru ţările pe care le tranzitează, care se iau la bătaie şi vin să-și impună cultura, într-un plan al islamizării Europei. Am văzut un copil care a declarat într-un reportaj că vrea să se alăture Statului Ismalic din Irak şi Siria şi să ucidă împreună cu ei fiindcă ei ucid păgânii şi renegaţii. Le sunt spălate minţiile la unii. Eu vreau să existe umanitate în lume, dar să nu fim luaţi de proşti.