| bogz a întrebat:

Ce părere aveţi, credeţi că ar fi fost acum mai bun comunismul decât democraţia din prezent? Mai era atât de multă corupţie, politicienii s-ar fi gândit doar la ei, nu şi la binele poporului, poate românii mai ştiau ce este patriotismul, dacă comunismul mai era la putere? Eu sunt foarte nemulţumit de această ţară şi de felul în care trăim.

Răspuns Câştigător
| TheWiseOne a răspuns:

Comunismul a fost bun atunci la vremea lui, cativa ani, pana si-a aratat adevarata fata.

La noi ar trebui schimbati toti de la putere, adusi altii, care daca fac o miscare gresita sa fie pusi la munca. fara bani, sa traiasca in ultimul hal pentru ce au incercat sa faca. Exact cum muncesc parintii nostri sau alti dintre noi pentru ei, ca sa doarma bine in parlament.

Trebuiesc modele de oameni care au schimbat istoria tarii... de ei este nevoie acum. UN CORNELIU ZELE CODREANU happy.

2 răspunsuri:
| corasa a răspuns:

Doar faptul ca iei in considerare varianta comunismului arata ca esti un troglodit subdezvoltat mintal. Imi e rusine ca in jurul meu traiesc "oameni" care inca lauda comunismul.

| cucaracia a răspuns:

Urasc comunismul (chiar daca nu l'am prins) in egala masura cu democratia. numai ca nu forma de conducere e problema. conducatorii sunt problema. ei fura, isi umfla buzunarele lor si li se rupe de tara.
Nu cred ca Romania a avut vreodata conducatori buni (Romania unita).