| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de Nicușor Dan? Va fi primar?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Nicusor Dan este un om moderat si inteligent. Cred ca va fi votat de bucuresteni, astfel castigand functia de primar.

Nu este raul cel mai mic, este o persoana de calitate care are, in sfarsit, sustinerea a doua partide mari. Doamna Firea a castigat cu 45% in 2016, cred ca anul acesta va lua in cel mai bun caz 30%. Nicusor Dan va merge spre 40%, daca Basescu nu candida se apropia de 50%.
De ce? Din 2008 preocuparea lui a fost Bucurestiul. A avut mereu proiecte si teme de discutie pentru Bucuresti. Nu are un trecut dubios, nu are partide care il vor controla. Asa cum sunt Bolojan si Boc pentru orasele lor, asa va fi si Nicusor pentru Bucuresti.
Pana acum primaria Bucuresti a fost un oras de lansare catre o functie mai mare. Firea nu a reusit pentru ca Dragnea pusese deja monopol pe conducerea PSD. As putea paria ca daca Firea castiga acum primaria, in 2024 va candida la prezidentiale. Pe Nicusor nu-l vad altundeva. In 2024 va candida tot pentru primarie.
Doamna Firea s-a interesat de Bucuresti incepand cu sfarsitul lui 2019, ca stia ca se apropie alegerile. Doamna Firea este placuta de pesedistii din popor (Olt, Dambovita, Giurgiu). Poate sa mearga pe un post de parlamentar si sa dea din gura acolo, administratia nu e pentru dansa. Cei care stau si voteaza in Bucuresti au alte sentimente fata de Firea si se va vedea la vot.

P.S.: Sa nu uitam ca doamna Firea il are in echipa, pe primul loc, pe Petre Roman. Mai ramanea sa fie si Ion Iliescu si Miron Cozma. Mai punem de-o mineriada. Cum se gandeste ca va face ceva in Bucuresti cu astfel de oameni?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Are o faţa de prost
M-ai intrebat ce parere am, asta ma imi e parerea
Are sansa sa iasa primar el sau Firea sa ramana in continuare, eu as alege pe Firea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere lista de candidati de anul asta prin comparație am o parere foarte buna. Sper sa castige. Sper din tot sufletul sa nu câștige lista de consilieri propusa de psd nu toti mascaricii aia acolo